Úplná příručka pro používání Bing Webmaster Tools – část 3

Chief Evangelist a přispěvatelka z Bingu Christi Olson nám zrecenzuje v tomto díle funkci Diagnostika a nástroje a také sekci zabezpečení v této části 3. naší série o Bing Webmaster Tools.
 
Dnes pokryjeme další dvě sekce Bing Webmaster Tools a obě dvě jsou velmi užitečné a nápomocné pro kohokoliv, kdo by se chtěl dobře hodnotit v tomto internetovém vyhledávači. Tyto dvě sekce, které nyní budeme popisovat, jsou:

  • Diagnostika a nástroje
  • Zabezpečení

 

Diagnostika a nástroje

Pokud vás zajímá skvělá pozice a dobré hodnocení na Bingu, tato sekce by měla být extrémně nápomocná k dosažení těchto cílů, neboť je to právě tady, kde jsou schované nástroje SEO a nástroje klíčových slov. Tyto nástroje v této sekci vám pomohou identifikovat a opravit některé problémy na internetových stránkách, abyste tak mohli navýšit vaši celkovou viditelnost na internetu a hlavně ve vyhledávání.
 

SEO analyzátor

SEO Analyzer (analyzátor) je tady, aby vám pomohl analyzovat individuální stránky pro SEO (optimalizaci výkonu internetového vyhledávače).
 
Na začátek si pojďme zadat jakoukoliv URL do kolonky vyznačené na obrázku a klikněte na „analyzovat“. Kolonka je identifikovaná pod číslem dva v bublině na obrázku výše.
 
SEO analyzer může obejít robots.txt soubor a může oskenovat jakékoliv aktivní URL na vaší webové stránce. To vám dovolí nejen zkontrolovat jednotlivé stránky, které nechcete, aby Bingbot již aktivně procházel a indexoval. Pokud nástroj objeví nějaké redirekty, bude je následovat (s co možná nejlepší precizností) a vždy vás na ně upozorní při hlášení.
 
Jakmile je celá analýza kompletní a hotová, můžete kliknout na každé individuální SEO návrhy identifikované číslem tři v bublině na obrázku výše, každá z nich bude obsahovat nějaký počet chyb nalezených a také popis jednotlivých problémů, které byly detekovány pro stávající URL.
 
Na pravé straně nástroje máte několik rozličných možností toho, jak můžete vidět vaši internetovou stránku. Možnost „The Analyzed (analyzovány)“ poskytuje vizuální pohled na váš obsah, možnost Page Source (zdroj stránky) vám umožní vidět zdrojový kód. Některé SEO návrhy vás upozorní na nejrůznější elementy, které nejsou viditelné v daném pohledu, jako například jsou nejrůznější tagy, a také vám doporučí přepnout na jiný pohled, abyste viděli identifikované problémy.
 
Pokud chcete více detailnější zprávu o specifických problémech, stačí kliknout na znaménko „+“ ve zvoleném okénku návrhu a objeví se vyskakovací okénko (pod číslem 4 v bublině na obrázku výše), které vám vysvětlí nejrůznější doporučené kroky.
 

Přesun stránky

Funkce „Site move (přesun stránky)“ vám dovoluje oznámit Bingu, že vaše webová stránka se přesunula na novou doménu nebo že jste přesunuli část vaší webové stránky na úplně nové umístění. Tato funkce vám dovolí zrychlit proces aktualizace pro Bing, ohledně lokace vaší stránky v indexu.
 

Výzkum klíčových slov

Tento nástroj „Keyword research (výzkum klíčových slov)“ vám dovoluje zpřístupnit výzkumná data od Bingu, abyste dostali poměry organických žádostí pro klíčová slova na Bingu, stejně tak podobná či relevantní klíčová slova. Na rozdíl od ostatních nástrojů jiných internetových prohlížečů, které se tímto zabývají, tento poměr není zaokrouhlený, takže můžete získat velmi realistický snímek poměrů provozu a toho, jak se vlastně provoz za toku času mění.
 
Je tu hned několik různých filtrů, které vám dovolí specifikovat provoz pro specifické nebo jednotlivé země a jazyky. Pokud s myší přejedete nad symbolem „$“ po klíčovém slově, můžete vidět data z placeného vyhledávání od Bing Ads, které vám poskytnou alespoň hrubý odhad ceny za kliknutí a také jednotlivé přihazování inzerentů, kteří aktivně cílí na tyto specifické klíčové slova skrze placené vyhledávání.
 

Testovací nástroj „vhodné pro telefony“

„Mobile friendly test tool“ je velmi užitečný nástroj, který dovolí Bingu analyzovat webovou stránku, aby internetový vyhledávač zjistil, jestli je „mobile-friendly (vhodná pro zobrazení na telefonech)“ nebo ne a jak vlastně jednotlivé stránky vypadají na mobilních zařízeních. Tohle je jeden z veřejně dostupných nástrojů, ke kterým můžete získat přístup, aniž byste se přihlašovali do Webmaster Tools.
 

Fetch jako Bingbot a Validate Bingbot

Funkce „Fetch as Bingbot“ a „ověřit Bingbot(a)“ vám dovolí vidět, jak se zobrazuje Bingu kód jednotlivých stránek.
 
Ověřovací nástroj od Bingu vám zae dovolí ověřit si, jestli provoz z vašich serverových záznamů (založený na vlákně user-agent) je vlastně Bingbot nebo jenom vypadá, že je to Bingbot.
 
A proč byste přesně tohle chtěli kontrolovat? Pokud často vídáte zvýšený počet 403 chybných kódů z validních Bingbot žádostí, možná to znamená, že nastavení vašeho serveru mohlo být nastaveno tak, aby povolilo Bingbot na základě hard-coded IP adresy nebo na základě celé škály rozličných IP adres. Bing nikde nezveřejňuje seznam IP adres, které používá k procházení webových stránek a internetu, protože tyto IP adresy a jejich počet se neustále mění.
 

Markup Validator

Funkce „Markup validator“ vám dá vědět, pokud vaše markupy strukturovaných dat byly implementovány tak, že je Bingbot může přečíst. Podporuje to následující markup jazyky:

  • Schema.org.
  • RDFa.
  • Microformáty a microdata
  • JSON-LD.
  • Open Graph
  • Neověřuje to HTML

 
Pokud byl Markup správně aplikován, tak tento markup se bude zobrazovat v hlášení pod tlačítkem „ověřit“. A co je nutné poznamenat, tak že tato funkce je taková, kterou Bing podporuje a aktualizoval Validator pro JSON-LD v červnu minulého roku 2018.
 

Bezpečnost

Funkce zabezpečení vám podá oznámení pokaždé, když Bing detekuje jakékoliv škodlivé elementy na vaší webové stránce. Pokud Bing detekuje buď Malware nebo nějaký phishing, upozorní vás na něj v této sekci Bing webmaster tools. Sekce zabezpečení vám také poskytuje celou řadu detailů ohledně bezpečnostních certifikátů a jejich datum expirace, takže může být správce webu upozorněn ještě předtím, než mu některý certifikát vyprší, aby jej obnovil.

Příští týden

Příští týden se podíváme na Widgets, oznámení o odstranění copywrigtu, Webmaster API a také sekci pro podporu nástroje v Bing Webmaster Tools. Tak zůstaňte nažhaveni!
 
Pokud se chcete dozvědět více o Bing Webmaster Tools, stačí si jenom najít předešlé části této úžasné série na našich stránkách.